Home / Svatební tipy / Sundání podvazku

Sundání podvazku

Sundání podvazku

Svatební podvazek má velkou tradici a na svatbě s ním zažijete fajn zábavu.

Jak to vše probíhá?

Sundání svatebního podvazku je záležitostí hlavně pro ženicha (mimo jinou variantu popsanou dole). Nevěsta se posadí na židli, nebo si stoupne vedle židle a nožku s podvazkem si dá na židli . Následně ženich musí podvazek sundat z nohy a to bez jakékoliv pomoci rukou. Ještě těžší variantou jsou zakryté oči, například se použije šátek a ženich nic nevidí.  Po sundání podvazku přichází chvíle pro všechny svobodné pány. Jak říká tradice, kdo nevěstin podvazek chytí, ten se bude do roka ženit. Všichni zájemci se shromáždí do hloučku a ženich potom podvazek hodí za sebe směrem ke svobodným pánům. Vhodné je trochu počkat, naznačit a vyhecovat atmosféru a tím dát zároveň fotografovi čas vše vyfotit. Někdy se také podvazek střílí, většinou se to ale nepovede. Ženich musí střílet za sebe a tak se musí střelba klidně párkrát opakovat. Vhodnější je ho tedy hodit. Celá tradice přinese skvělou zábavu pro novomanžele i svatebčany a samosebou také skvělé fotky.

A co dražba podvazku?

Podvazek se tedy může jednoduše vydražit. Dražba není nutná, záleží jen na vás, jestli je vám dražba blízká. Dražbu může moderovat náš DJ a nebo váš kamarád, který všechny dobře zná a umí tak hecovat a motivovat adresně. Samosebou je nutné také vyhlásit vyvolávací cenu, nejlépe hned na 1000 Kč. Ten, kdo nabídne nejvyšší částku, získává nevěstin podvazek.

Jiná varianta

Někdy se na svatbách setkáváme s variantou, že se podvazek nejdříve vydraží a podvazek pak sundá nevěstě vítěz dražby a nechává si ho. Vše záleží na tom, co je vám blízké a dohodne se na předsvatební schůzce.

sundavání podvazku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top