Home / Svatební tipy / Vypouštění lampionů štěstí

Vypouštění lampionů štěstí

Vypuštění lampionů štěstí během svatební párty je velmi krásný okamžik. Atmosféra, kterou celá akce má a přítomnost našich blízkých vytvoří hezké chvíle, na které budete vzpomínat. A lampiony také mohou na vaší svatbě vytvořit tak trochu ‘magickou atmosféru’, když se společně na povel vznesou k nebi a vytvoří kouzelný i fotogenický okamžik.

Tradice lampionů štěstí pochází z Asie, konkrétně z Číny, Thajwanu a Thajska. V Thajsku se s nimi v polovině dubna oslavuje thajský Nový rok a na mnoha oslavách po celé zemi se vypouští tisíce ‘khom loi’. Mnoho Thajců také věří, že lampiony symbolizují odcházející problémy a starosti. V Česku se také vžila nová tradice psaní přáníček a jmen přímo na lampiony. Jiná tradice také praví, že čím výš lampion vyletí, tím větší zaručuje úspěch a štěstí.

Barevné lampiony jsou malé horkovzdušné balony, které se po zapálení hořáku naplní horkým vzduchem a vznesou se k nebi. Hořák vydrží hořet zhruba pět minut. Svatební lampiony štěstí se prodávají obvykle v oranžové, nebo v bílé barvě a některé mají tvar srdce.

Bezpečnost

Určitě je ale dobré být opatrný, rozhodně byste měli zvážit, jestli je vhodné pouštět lampiony v obdobích sucha. Lampiony jsou schopné dosáhnout výšky až 200 – 300 metrů a dolet mohou mít až 4 km. Takže je zakázáno je pouštět v 50 km okruhu kolem mezinárodních letišť a v poloviční vzdálenosti kolem vnitrostátních. Hasiči s touto aktivitou jednotně nesouhlasí vůbec. Bezpečnější možností jsou obyčejné barevné balonky, které lze koupit v různých barvách i tvarech, včetně speciálního potisku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top