Home / Svatební tipy / Vtipné svatební hry a scénky

Vtipné svatební hry a scénky

Svatební hry mají párty zpestřit, ne přidusit. Nemusíte jimi proto zabrat celý večer. Připravte si dvě nebo tři, bohatě to postačí. Vtipné svatební hry jsou pro někoho nepřijatelné, pro někoho mohou být důležité zpestření, které prostě nelze vynechat.  Každý je jiný a má jiné představy. Jestli jsou vám hry a scénky na svatbě blízké přinášíme pár tipů na zábavu na svatbě.

Hledání ženicha / nevěsty

Dobrý tip na vtipnou zábavu na svatbu je jednoduchá hra hledání ženicha, nebo nevěsty podle nohou, nebo podle pozadí. Nevěsta se odvede stranou a zaváží se jí oči. Vybere se několik mužů (doporučujeme 6), kteří se postaví do řady. Pro zpestření a pobavení je možné zařadit mezi pány i jednu ženu v kalhotech, bude-li taková na svatbě. Úkolem nevěsty je poznat ženicha pouze hmatem podle pozadí.
Drsnější varianta je, že jeden muž stojí čelem k nevěste. Jinou variantou je, že si muži vyhrnou nohavice a hledá se podle nohou.
U opačné varianty, muž většinou hledá svojí nevěstu podle nohou. Ženy jen mírně přizvednou sukni, je také vhodné připravit šest židlí, aby se ženy posadily.

Tombola

Klasická tombola a vtipné ceny k tomu. Vtipná tombola je už poněkud okoukaná, či starší zábava a moc už se na svatbách nedělá. Nicméně rádi ji na svatbách uspořádáme, když o ní mají svatebčané zájem. Ceny se připraví do celofánu předem a mohou to být například: Luxusní toaletní souprava (velký toaleťák), Romantická večeře pro dva (polívka v sáčku, svíčka, sirky), Rajské potěšení (kečup) a pod.

Cikánka

Všichni scénku obvykle znáte, stačí sehnat zavinovačku a zabalit do něj panenku a poprosit jednu slečnu s hereckým talentem ze svatebních hostů a sehrát tuto krátkou scénku: Cikánka v květovaném šátku s dítětem s panenkou v zavinovačce: „Pánko velkomožný, on sa tu žení a svoje dítě néchce. Platit na něj taky nechce.“

Tanec s židlemi

Tancovací hra kolem židlí je zábava stará snad jako svatby. Židlí vždy o jednu méně než účastníků. DJ hraje a lidi tancují kolem židlí. Jakmile DJ přestane hrát, lidi se musí co nejrychleji posadit. Samozřejmě vznikne strkanice a na jednoho židle nezbude. Kdo zůstane stát, musí ze hry ven a jedna židle se odebere. Kdo zůstane poslední sedět je Král svatby!

Určitě dobře promyslete, co je vhodné. Někdy se stane, že počet her úplně rozbije večerní program, například několikrát stopne rozjetou diskotéku. Byli jsme svědkem svateb, kde bylo tolik her (plus večerní focení), že bylo nemožné dostat párty do varu. Určitě doporučujeme věnovat hrám určitý čas a po 22 hodině už nechat místo jen pro diskotéku.

Na závěr z e-mailu naší klienty: Jinak já osobně tyhle veselé hrátky bytostně nesnáším a když přišli kamarádi o naší svatbě s něčím podobným – provlékání vajec nohavicemi apod., tak to akorát spoustě lidem pokazilo již zaběhlou tancovačku. Ráda bych na své svatbě maximálně kvíz, svatební kytici a podvazek.

Přečtěte si také svatební hry, které mají samostatný článek:

Svatební kvíz

Svatební kočár

Vypouštění lampionů štěstí

Klíče od bytu

Program svatební párty – tipy na svatební zábavu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top